Teknoloji

Google, arama sonuçlarında müstehcen görselleri bulanıklaştıracak

Google, bir blog gönderisinde, Google Aramalar’a 18 yaşından küçük bir Google hesabıyla giriş yapan herkes için, arama sonuçlarında daha fazla yetişkinlere uygun içeriği engelleyen Güvenilir Arama ayarlarının etkinleştirildiğini hatırlattı ve bunu bir adım atmak için bir özellik duyurdu. daha öte. Şirket, önümüzdeki aylarda Faith Search kapatılsa bile, arama sonuçlarındaki müstehcen görselleri otomatik olarak bulanıklaştıran bir özelliği kullanıma sunacak.

Google, bu özelliği Aramalara getirmenin yanı sıra, İnanç Araması kapalıyken hizmeti kullanan herkes için varsayılan olacağını söylüyor. İddiaya göre Google hesabına giriş yapan kişiler dilerlerse ayarlar sayfasından varsayılan ayarı değiştirebilecekler. Yeni güvenlik özelliğinin tam olarak ne zaman hayata geçirileceği ise net değil.

Google ayrıca “ Daha Güvenli Bir İnternet Oluşturun” (Daha Güvenli Bir İnternet Oluşturun) YouTube Çocuk oynatma listesi da duyurdu. Bu liste, çocukların interneti ve teknolojiyi sorumlu ve sorumlu bir şekilde kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için ebeveynleriyle birlikte izleyebilecekleri uygun görüntüleri içerir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu